Στο Παραλίμνι εκστρατεύει η ομάδα μας για να αντιμετωπίσει την νεοφώτιστη ομάδα της  Α.Ο.ΑΝ. Από εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Αγία Νάπα (Νίκος Νικολάου): Χρυσοστόμου, Τζάκσον, Θεοδώρου, Μπαρμπούδης, Φαούστο, Μαρκίνιος, Σοάρες, Κατσής, Λάζιτς, Ριέρα, Περέϊρα.
Στον πάγκο: Ζάγιατς, Πιερέττης, Πέσο, Κολοκούδιας, Νίκιτς, Σόουζα.

Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Βαλβέρδε, Σιέλης, Άντιτς, Ίλιτς, Κόλιν, Σκοπελίτης, Οχαγιόν, Σπαντάτσιο, Ιτζάκι, Ρονκάτο, Ρέζεκ.
Στον πάγκο: Μάστρου, Πάολο Ζόρζε, Οκκάς, Λαμπάν, Ζούλα, Οικονόμου, Ανδρέου.

0′ – Έναρξη αγώνα

10′ – Η ομάδα προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία και να επιβάλει το ρυθμό της.

13′ – Ένα φάουλ για την ομάδα της Αγίας Νάπας. Σέντρα στη περιοχή της ομάδας μας, έγινε η κεφαλιά από τον Ριέρα ο Βαλβέρδε όμως μπλόκαρε την μπάλα.

16′- Εκπληκτικό σουτ από τον Σπαντάτσιο ο Χρυσοστόμου αποκρούει σε κόρνερ.

30′ – Μισή ώρα στον αγώνα η ομάδα μας είναι πολύ μακριά από τον καλό της εαυτό.

45′ – Τέλος ημιχρόνου χωρίς καμία αξιόλογη φάση. Πολύ κατώτερη των περιστάσεων η ομάδα μας δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την ομάδα της Αγίας Νάπας εκτός από ένα σουτ στο 16ο λεπτό. Θα πρέπει να βρούμε τον καλό μας εαυτό και να μπούμε πιο δυνατά στο β’ ημίχρονο.

46′ – Έναρξη β’ ημιχρόνου

50′ – Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Οκκάς πήρε τη θέση του Ρονκάτο.

63′ – Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Ζούλα πήρε τη θέση του Οχαγιόν.

65′ – Εντυπωσιακός ο κόσμος της ομάδας μας δεν σταμάτησε λεπτό να σπρώχνει την ομάδα. Η ομάδα είναι πιο επιθετική και προσπαθεί να βρει διαδρόμους για να σκοράρει.

68′ – Κίτρινη στον Οκκά. Σύμφωνα με τον διαιτητή ο Οκκάς έκανε θέατρο στη μεγάλη περιοχή για να κερδίσει πέναλτι.

71′ – Δοκάρι για την ομάδα της Αγίας Νάπας.

78′ – Δυνατό σουτ από τον Οκκά, εκτινάχθηκε ο Χρυσοστόμου και έδιωξε σε κόρνερ.

84′ – ΓΚΟΛ!!! Κεφαλιά του Οκκά με κενή εστία θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

87′ – Αλλαγή για την ομάδα μας. Έξω ο Ιντζάκι, μέσα ο Λαμπάν.

90′ – 3 τα λεπτά των καθυστερήσεων.