Ανόρθωσις – Presikhaaf 4-0 (Τελικό)

Τη νίκη με 4-0 κατάφερε η ομάδα μας στο πρώτο φιλικό της χρονιάς, με αντίπαλο την τοπική Presikhaaf, ομάδα τρίτης κατηγορίας. Δείτε το φιλμ του αγώνα:

• ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
  • 75′ Αλλαγές για την ομάδα μας. Κωνσταντίνου και Μακρής παίρνουν τις θέσεις των Βαλβέρδε και Φοφανά αντίστοιχα.
  • 71′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Φοφανά χρίζεται εκ νέου σκόρερ με δεύτερο προσωπικό γκολ, αυτή τη φορά με σουτ εκτός περιοχής. 4-0 το σκορ.
  • 65′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Γκριγκαλασβίλι ανατρέπεται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και κερδίζει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Ρέζεκ που είναι εύστοχος για το 3-0
  • 58′ Αλλαγή στη σύνθεση της Μεγάλης Κυρίας: Ο Παβίσεβιτς στη θέση του Ζόρζε
  • Έναρξη δευτέρου μέρους. Αλλαγές για την ομάδα μας και πάλι, αφού οι Γκριγκαλασβίλι, Σιέλης, Μαραγκός και Οκκάς παίρνουν τις θέσεις των Μαρσίνιο, Λαΐφη,Οχαγιόν και Χατζηγεωργίου.
  • ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
  • 37′ Λίγο έξω το σουτ του Ρέζεκ
  • 32′ ΓΚΟΟΟΛ: 2-0 από το Φοφανά με πλασέ από κοντά
  • 30′ Αλλαγές για την ομάδα μας. Η νέα σύνθεση: Βαλβέρδε, Αντιτς, Λαίφης, Ζόρζε, Γκάλαμαζ, Αλέξα, Χατζηγεωργίου, Οχαγιόν, Ρέζεκ, Μαρσίνιο, Φοφανά.