Σχόλιο ημιχρόνου: Με πάθος και με ένταση…

Σε ένα ημίχρονο με μπόλικο πάθος, ένταση και μονομαχίες η ΑΝΟΡΘΩΣΗ προηγείται με 1-0 της Ομόνοιας χάρις σε γκολ του Ράφα Λόπες στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο γήπεδο, βρήκαν τις πρώτες καλές στιγμές ωστόσο η ΑΝΟΡΘΩΣΗ με όπλο την έδρα και το πάθος που δείχνουν οι ποδοσφαιριστές μας, ισορρόπησαν το παιχνίδι.

Το πράγμα στράβωσε στην αναγκαστική αλλαγή του Ρόγκουλιτς μετά από επικίνδυνο παίξιμο από τον Σίμιτς με τον Μενέλαο Αντωνίου όμως να μη δείχνει ούτε κίτρινη. Ο ρεφ της αναμέτρησης με τα σφυρίγματα του εξόργισε τον κόσμο και έκανε το γήπεδο να ξεσηκωθεί.

Στο 24′ ο Μουγκαμπί έχασε μεγάλη ευκαιρία, μίας και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 34′ μετά από παρέμβαση από το VAR έδειξε κόκκινη στον Στεπίνσκι και οι ισορροπίες έγειραν υπέρ της ομάδας μας.

Μετά την αποβολή η ομάδα μας πίεσε για το γκολ. Αυτό ήρθε με τον Ράφα Λόπες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και πλέον η ομάδα μας είναι σε θέση οδηγού.