Match Report: Άγονη ισοπαλία…

Σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές φάσεις, η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη με την ΑΕΚ δίχως τέρματα.

Στο 11′ είχαμε διπλή κόκκινη, μία για την ομάδα μας και μία για την ΑΕΚ. Για την ομάδα μας τη δέχθηκε ο Τσίκο και για την ΑΕΚ ο Τόμοβιτς.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, οι λίγες που δημιούργησαν οι δύο ομάδες σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως κλασσικές.

Η ΑΝΟΡΘΩΣΗ προσπάθησε να βρει λύσεις στην πολυπρόσωπη και οργανωμένη άμυνα της ΑΕΚ, ωστόσο αυτό δεν έγινε εφικτό. Η αποβολή του Τσίκο επηρέασε σημαντικά την ομάδα μας, που αναγκαστικά άλλαξε τον τρόπο παιχνιδιού της.

Αγωνίστηκαν οι: Αρμπολέδα, Ουαγκέ, Μαρμούκ, Κάργας, Κορέια (79′ Κίκο), Τεχέρα, Φερέιρα (79′ Μουσοντά), Τιουνέ (79′ Χρυσοστόμου), Γουαρίς (66′ Παρούτης), Γκασάμα (66′ Καστέλ), Τσίκο

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

Έναρξη αγώνα.

5′ Προσωρινή διακοπή στον αγώνα για ρίψη καπνογόνων από πλευράς των φίλων της ΑΕΚ.

Δέκα λεπτά στο παιχνίδι.

Απευθείας κόκκινη σε Τσίκο και Τόμοβιτς.

15′ Κόρνερ για την ομάδα μας. Δίχως αποτέλεσμα το κόρνερ.

18′ Σουτ του Γκασάμα, η μπάλα άουτ.

23′ Κίτρινη στον Τεχέρα.

26′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

34′ Κίτρινη στον Κορρέια.

35′ Κεφαλιά του Μαρμούκ, η μπάλα άουτ.

36′ Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Αρμπολέδα να κατεβάζει τα ρολά στο σουτ του Φαράζ.

Έξι λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

56′ Κόρνερ για την ομάδα μας. Δίχως φάσεις το δεύτερο ημίχρονο.

59′ Σουτ από τον Ουαγκέ, η μπάλα άουτ. Ο Σενεγαλέζος μπορούσε να σουτάρει πιο νωρίς υπό καλύτερες προϋποθέσεις.

66′ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός οι Ουαρίς και Γκασάμα μέσα οι Παρούτης και Καστέλ

Στο 75′ η αναμέτρηση. Δίχως φάσεις το παιχνίδι.

78′ Τριπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός οι Κορρέια, Φερέιρα και Τιουνέ μέσα οι Κίκο, Χρυσοστόμου και Μουσοντά.

83′ Σουτ από τον Κάργα, θα κτυπήσει σε πόδια αμυνομένων και θα καταλήξει κόρνερ.

86′ Σουτ του Γκαρσία, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

89′ Φάουλ για την ομάδα μας σε σχετικά καλή θέση.

90′ Απευθείας εκτέλεση από τον Κίκο, στην αντεπίθεση η ΑΕΚ θα χάσει μεγάλη ευκαιρία.