LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1 – 1 ΑΠΟΕΛ

Δείτε ζωντανά με σχόλιο την εξέλιξη της αναμέτρησης κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.

1′ Έναρξη αγώνα

Επτά λεπτά στον αγώνα, έχουμε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά ως εκεί.

17′ Κίτρινη στον Βιγιαφάνες.

19′ Μακρινό σουτ του Ουαγκέ, η μπάλα άουτ.

20′ Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ. Μετά από σέντρα που έγινε από δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ουαρίς με τον Ιταλό αν δείχνει τη λευκή βούλα.

21′ Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ, ο Κβιλιτάια νίκησε τον Μιχαήλ και η ομάδα μας βρίσκεται πίσω στον σκορ.

26′ Λάθος του Ουαγκέ, σουτ του Σαρφό η μπάλα άουτ.

Ασύνδετη η ΑΝΟΡΘΩΣΗ και δίχως λύσεις μεσοεπιθετικά.

32′ Γκολ με τον Φερέιρα, ακυρώνεται ως offside.

Αναμονή για το VAR. Επικυρώνεται το offside.

36′ Σουτ του Μαρκίνιος από καλή θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

37′ Κόρνερ για την ομάδα μας, η μπάλα έφθασε στο Γκερέρο έκανε το σουτ αποκρούστηκε από αντίπαλους αμυντικούς.

39′ Πολύ καλή στιγμή για την ομάδας μας, μετά από κάθετη κίνηση του Ουαγκέ έκανε τη παράλληλη σέντρα, δεν βρήκε αποδέκτη με την μπάλα να φθάνει στον Γκαρσία να κάνει την μπαλιά να αποκρούειτα να φθάνει στον Φερέιρα να κάνει το σουτ να βρίσκει το δοκάρι και η μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

41′ Κίτρινη στον Φερέιρα.

Πέντε λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

45+4′ Εκτέλεση φάουλ από τον Γκερέρο, κεφαλιά από τον Κάργα η μπάλα άουτ.

45+5′ ΓΚΟΛ για την ΑΝΟΡΘΩΣΗ! Εκπληκτική ενέργεια από τον Ουαρίς που έφυγε ότι βρήκε μπροστά του από αριστερά, έδωσε την μπάλα στον Φερέιρα, που με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Μπέλετς και έκανε το 1-1.

Τέλος ημιχρόνου.

Κόκκινη στον Σα Πίντο. Κόκκινη και στον Γκαγιέγο.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

57′ Καλή φάση για τον ΑΠΟΕΛ αλλά ο Μιχαήλ θα αποκρούσει την κεφαλιά του Κβιλιτάια.

58′ Μακρινό σουτ από τον Καστέλ, άστοχο.

65′ Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Ουαρίς εκτός στη θέση του ο Τσίκο.

72′ Σουτ από τον Τσίκο, η μπάλα άουτ.

74′ Πολύ καλή στιγμή με τον Γκερέρο, που με σουτ εντός περιοχής ανάγκασε τον Μπέλετς σε ασταθή απόκρουση.

76′ Πολύ καλή στιγμή με τον Φερέιρα, μετά από επέλαση του Τσίκο, η μπάλα έφθασε στον Φερέιρα έκανε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

77′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Φερέιρα, που με καρφωτή κερφαλιά μετά από κόρνερ ανάγκασε τον Μπέλετς σε εξαιρετική απόκρουση.

77′ Κεφαλιά του Καστέλ, η μπάλα άουτ.

81′ Σουτ του Καστέλ, η μπάλα άουτ.

83′ Σουτ από τον Εφραίμ, αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Μιχάηλ.

Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός οι Τιουνε και Φερέιρα στις θέσεις του οι Παρούτς και Ιωάννου.

90+2′ Μακρινό σουτ του Τεχέρα, η μπάλα ελάχιστα άουτ

9+3 Μακρινό σουτ του Γουίλσον η μπάλα άουτ.

90+4′ Τεράστια ευκαιρία με τον Καστέλ, που με καρφωτή κεφαλιά ανάγκασε τον Μπέλετς σε διπλή εξαιρετική απόκρουση.