Συνέχισε με νίκη

Εντός έδρας νίκη της γυναικείας μας ομάδας με ΕΝΑΔ

Στην 3η φετινή νίκη έφθασε η γυναικεία μας ομάδα, μετά το σημερινό εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την ΕΝΑΔ Αγίου Δομετίου.

Πιάνοντας καλή απόδοση κατά χρονικά διαστήματα οι κοπέλες μας, έφθασαν στη νίκη, κερδίζοντας με σκορ 56-32.

Ουσιαστικά, η ομάδα μας, όσο και αν φαίνεται υπερβολικό, είχε εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο ποσοστό την προδιαγραφόμενη νίκη από το τέλος της 1ης κιόλας περιόδου, καθώς στο χρονικό εκείνο σημείο είχε προηγηθεί με 26-5. Παρότι η ομάδα της ΕΝΑΔ, έδειξε σημάδια αντίδρασης κατά τη 2η περίοδο, η ομάδα μας ήταν μπροστά με το τέλος της, καθώς είχε προηγηθεί με 30-19.

Στην 3η περίοδο και πάλι οι παίκτριες μας είχαν πάρει τα ηνία του αγώνα και με κύριο όπλο τη δυνατή άμυνα σε αυτήν την περίοδο, προηγήθηκαν στο 30` με 44-23, έχοντας έτσι εξασφαλίσει ένα μεγάλο πλεονέκτημα, προς την τελική κατάκτηση της νίκης.
Αφού λοιπόν, διατήρησαν μια σταθερή διαφορά άνω των 20 πόντων κατά την 4η περίοδο, έφθασαν τελικά στο κέρδος του ροζ φύλλου, με αναγραφόμενο σε αυτό ως τελικό σκορ, το 56-32.

Δεκάλεπτα: 26-5, 30-19, 44-23, 56-32.

Οι συμμετοχές και οι πόντοι της Ανόρθωσης: Hawthorne 17, Πιτσιλλίδου 6 (2), Κωνσταντίνου 9, Σιαμπουλλή 7, Μ. Ευσταθίου 6 (2), Θεότη, Χατζή, Ν. Ευσταθίου 3 (1), Γεωργίου 4, Χρυσοστόμου, Μιχαήλ 2, Πέτρου 2.