Ήττα από την ΑΕΚ

Την ήττα από την ΑΕΚ γνώρισε το βράδυ του Σαββάτου η ανδρική καλαθοσφαιρική ομάδα του συλλόγου μας.

Αναλυτικά πιο κάτω το ρεπορτάζ του αγώνα όπως δημοσιεύτηκε στην επίσημη σελίδα στο Facebook.

ΑΕΚ – Ανόρθωση 90-57: Ήττα για την ομάδα μας από τη δυνατή ΑΕΚ

Με ήττα για την ανδρική μας ομάδα τελείωσε πριν από λίγη ώρα η αναμέτρηση με την πολύ δυνατή ομάδα της ΑΕΚ, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην αίθουσα «Τ. Παπαδόπουλος-Ελευθερία».

Το τελικό σκορ του αγώνα, ήταν 90-57, ένα αποτέλεσμα που προήλθε από την υπεροχή που είχε η αντίπαλος ομάδα κατά την 3η περίοδο της αναμέτρησης.
Η δική μας ομάδα, παρατάχθηκε για δεύτερο στη σειρά παιχνίδι, με δυο ξένους, απέναντι σε έναν αντίπαλο εγνωσμένης δυναμικότητας και στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα αυτού.

Μετά το ισόπαλο 20-20 στην 1η περίοδο, η ΑΕΚ προηγήθηκε με 46-41 κατά την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και όπως προαναφέραμε, είχε την υπεροχή στην 3η περίοδο, όπου διεύρυνε το προβάδισμα της, στο 81-47 μια διαφορά που βέβαια, δεν ήταν εφικτό να ανατρεπόταν κατά την 4η περίοδο.

Τελικά η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 90-57 και η Ανόρθωση της απευθύνει τα δημόσια συγχαρητήρια για την επιτυχία της.

Η ομάδα μας επιφυλάσσεται για πολύ καλές εμφανίσεις και νικηφόρα αποτελέσματα στη συνέχεια του πρωταθλήματος.