ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Χρειάζεται προσοχή, μπορούμε και για το διπλό

Παιχνίδι δίχως γρήγορο ρυθμό διεξάγεται στο Turner Stadium εκεί όπου ΑΝΟΡΘΩΣΗ και Μπερ Σεβά

Η ομάδα μπήκε προετοιμασμένη στο παιχνίδι και κατάφερε να μην κινδυνεύσει στα πρώτα λεπτά του αγώνα κρατώντας μάλιστα και μπάλα.

Μετά την πάροδο του πρώτου μισού, η Μπερ Σεβά κατάφερε να βρει χώρους με αποτέλεσμα να φτιάξει  2-3 μεγάλες ευκαιρίες με τον Λόρια να δηλώνει παρών.

Η ευκαιρία του ημιχρόνου άνηκε στην ΑΝΟΡΘΩΣΗ που στο φινάλε του ημιχρόνου απώλεσε μεγάλη διπλή ευκαιρία. Ο Χουσμπάουερ με σουτ εκτός περιοχής ανάγκασε τον Αρούς σε απόκρουση με τον Ντέλετιτς να παίρνει το ρημπάουντ και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

Το παιχνίδι χρειάζεται προσοχή και χρειάζεται να μην αφήσουμε το ρυθμό να πάει σε γρήγορο τέμπο, να κλείσουμε τους χώρους και να συνεχίσουμε.