«Ήταν μια ομάδα βγαλμένη από τα καλύτερα…»

Δηλώσεις έκανε με το τέλος της αναμέτρησης, ο υπεύθυνος επικοινωνίας της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ, Δημήτρης Χριστοφόρου. Στις δηλώσεις του εμφανώς ικανοποιημένος από τη νίκη χαρακτήρισε φτωχό το σκορ του ημιχρόνου.

Αναλυτικά πιο κάτω

«Λέγαμε πριν τον αγώνα ότι μοιάζει δύσκολο όμως εδώ είναι «Αντώνης Παπαδόπουλος». Το 1-0 ήταν φτωχό για όσα είδαμε στο πρώτο ημίχρονο. Ήταν μια ομάδα βγαλμένη από τα καλύτερα ευρωπαϊκά ματς της Ανόρθωσης. Το γκολ της ισοφάρισης πάγωσε τα πάντα μπορεί να πει κανείς όμως η ομάδα πάλεψε για την νίκη. Η νίκη έστειλε το μήνυμα ότι το 3-0 ήταν συγκυριακό αποτέλεσμα και το αποδείξαμε. Είμαστε μια ομάδα που και μια προπόνηση κάνει τη διαφορά στην προετοιμασία. Ξέραμε ότι στα ματς με την Ραπίντ δεν θα είμαστε έτοιμοι. Στο επόμενο ματς θα είμαστε πιο έτοιμοι. Έχουμε γνώριμους στη Χάποελ όμως είμαστε αντίπαλοι σε αυτά τα ματς. Οι Αυστριακοί κατάλαβαν τι μπορεί να γίνει στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και εμείς στις 26 του μήνα θα κυνηγήσουμε την πρόκριση. Δεν θα πούμε μεγάλα λόγια όπως δεν τα βάψαμε μαύρα μετά την ήττα στην Αυστρία. Κρατάμε το χειροκρότημα από τον κόσμο που πρέπει να ξέρει ότι θέλουμε να ζήσουμε μαζί μεγάλες στιγμές».