Διπλό και πρόκριση στον τελικό

0
2

Κερδίζοντας στον Άγιο Δομέτιο την ομάδα της ΕΝΑΔ με σκορ 74-53, εξασφάλισε για πρώτη φορά στην ιστορία της, τη συμμετοχή της σε τελική φάση των πλέι-οφ.

Πρόκειται για τα πλέι-οφ, της Β1` κατηγορίας κάτι που έγινε γεγονός για την Ανόρθωση, που ήταν η νικήτρια στους αγώνες με την ΕΝΑΔ, όσον αφορά την ημιτελική φάση και το ζευγάρι των θέσεων 1 και 4.

H ομάδα μας προηγήθηκε με 21-19 στο 10`, στη 2η περίοδο είχε πιο βελτιωμένο ρυθμό, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο ημίχρονο με 47-30.

Ο Γρηγορίου, αποτελούσε την αιχμή του δόρατος για την Ανόρθωση, προσφέροντας αρκετούς πόντους (27)

H ομάδα μας εξασφάλισε τη νίκη με τελικό σκορ 74-53.

Με αυτόν τον τρόπο, προκρίθηκε για την τελική φάση κατά την οποία θα έχει για αντίπαλο τον Αχιλλέα Καϊμακλίου, που ήταν ο αντίπαλος της ομάδας μας και στον πρόσφατο τελικό κυπέλλου.

*Οι πόντοι και οι συμμετοχές της Ανόρθωσης: Γρηγορίου 27, Αντωνιάδης 3 (1), Γιάλλουρος, Παντούρης 11 (1), Χαραλάμπους 6, Αρσίγια, Ασωνίτης 11 (2), Σιάντος, Κουκούνης 8, Μαρκάκης 4, Χριστοφίδης 2.

Previous article«Η Ανόρθωση είναι διψασμένη για τον τίτλο…»
Next articleΓια τον κόσμο που τόσα χρόνια ήταν εκεί… (βίντεο)