Match Report: Χάσαμε το τρίποντο στο τέλος

Μετά από μία μυαλωμένη εμφλάνιση, η ΑΝΟΡΘΩΣΗ έχασε το τρίποντο στην τελευταία φάση, μιας και ο Απόλλων μας ισοφάρισε με γκολ του Γκεριέ.

Το παιχνίδι είχε αρκετά καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ. Αρχικά πέτυχε γκολ ο Απόλλων με τον Νταμπό που ορθώς ακυρώθηκε ως offside, ενώ στο 9′ ακύρωσε μέσω ΒΑΡ, γκολ του Οκριασβίλι.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κρατούσε μπάλα ωστόσο δεν έφτιαξε τον αριθμό των τελικών που θα ήθελε, με την μπάλα να μην πηγαίνει στον Κβιλιτάια. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΝΟΡΘΩΣΗ κατάφερε να προηγηθεί στο 59′ χάρις σε ένα όμορφο γκολ του Οκριασβίλι, που συνέκλινε από αριστερά και με συρτό σουτ νίκησε τον Γιοβάνοβιτς.

Το προβάδισμα το κρατούσε η ομάδα μας μέχρι και την τελευταία φάση, εκεί όπου μετά από κόρνερ ο Γκεριέ μας ισοφάρισε σε 1-1.

Αγωνίστηκαν οι: Λόρια, Βργκοτς, Ρισβάνης, Κορρέα, Κ.Αρτυματάς, Κορέια, Νταουσβίλι, Οκριασβίλι (77′ Χριστοφή), Μίχα (77′ Πηλέας), Καλτσάς, Κβιλιτάια (64′ Μαργκάσα)