Ήττα, αποκλεισμός αλλά στο τέλος χειροκρότημα

Την ήττα με 3-4 γνώρισε απόψε η ομάδα μας από την Ομόνοια για τα ημιτελικά του κυπέλλου και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φουτσαλιστες μας, με τακτική προσήλωση και πάθος στο παιχνίδι τους, προηγήθηκαν με 1-0 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, χάρις σε ένα εξαιρετικό γκολ του Ζιαν Κάρλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομόνοια κατάφερε να ισοφαρίσει νωρίς, ενώ λίγα δευτερόλεπτα αργότερα τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Ζιαν Κάρλος. Η ομάδα μας επιδίωξε να παίξει με flying keeper και να κυνηγήσει τις οποίες πιθανότητες είχε, δίχως επιτυχία όμως με την Ομόνοια να προηγείται με 1-4 και να κλειδώνει την πρόκριση.

Ο Χριστοφή τρία λεπτά πριν το τέλος, με αριστερό σουτ μείωσε σε 2-4 ενώ ο Κουππαρης δύο λεπτά πριν το τέλος μείωσε σε 3-4, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Μπορεί στο τέλος να μην επιτεύχθηκε το ζητούμενο, ωστόσο η προσπάθεια των αθλητών μας χειροκροτήθηκε από τον κόσμο που ήταν απόψε στο Κίτιον.