Δέκα λεπτά, δυο γκολ και τέσσερεις βαθμοί από τον αναπληρωματικό Ματθαίου!

Ρίχτηκε στο παιχνίδι και πάλι καθυστερημένα από τον Ρόνι Λέβι όμως είχε ενεργή συμμετοχή στο γκολ όπως και στην φάση με την ισοπαλία 1-1  με την ΑΕΚ στο «Αρένα». Από τα πόδια του Νικόλα Ματθαίου βγήκε η σέντρα στην περιοχή της Σαλαμίνας δευτερόλεπτα πριν από την παράβαση πέναλτι από τον Καρώ.

Έτσι ο νεαρός που μετρά μόλις 10 αγωνιστικά λεπτά μέχρι σήμερα, έχει στο ενεργητικό του συμμετοχή σε 2 γκολ και 4 βαθμούς της «Μεγάλης Κυρίας». Συγκεκριμένα ο Ματθαίου χρησιμοποιήθηκε 3 φορές σε αυτές τις 14 αγωνιστικές. Πρώτα μπήκε ως αλλαγή στο ματς με την ΑΕΚ στο 88΄και έδωσε την ασσίστ στο 92΄στον Καμαρά για το 1-1, στον αγώνα με τον Ερμή που μπήκε στο 85’ αντικαθιστώντας τον Οικονομίδη και στον αγώνα με την Σαλαμίνα που πέρασε στο 88 ενώ ένα λεπτό αργότερα έφτιαξε την φάση με τους στατιστικολόγους και σε αυτούς που αρέσκονται στους αριθμούς να φωνάζουν για τον λιγοστό χρόνο συμμετοχής τους.