ΑΠΟΕΛ 1 – 3 Ανόρθωσις: Τους έσπασε την έδρα και επιστροφή στο «Κίτιον»

Με ηγέτη και σκόρερ τον Κωνσταντίνο Κουλουμπρή, η Ανόρθωση πλήρωσε τον ΑΠΟΕΛ με το ίδιο νόμισμα σπάζοντας την έδρα του και πλέον η ημιτελική σειρά επιστρέφει ξανά στο «Κίτιον». Οι φουτσαλιστές του Γιώργου Κυριάκου δεν έδειξαν διατεθειμένοι να τελειώσουν τη χρονιά από τώρα και με αντεπίθεση διαρκείας, πήραν το δεύτερο φετινό θετικό αποτέλεσμα μέσα στο «Λευκόθεο».

Μπορεί ο αντίπαλος να προηγήθηκε νωρίς με 1-0 και να πίεσε για το δεύτερο γκολ, ωστόσο ο Κουλουμπρής με εκτέλεση φάουλ, έφερε το παιχνίδι στα ίσα με το 1-1 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ανόρθωση έδειξε να πατά με περισσότερη αυτοπεποίθηση στο παρκέ με τον Ραφίνια να μοιράζει την ασσίστ στον Κουλουμπρή στο 32ο λεπτό ο οποίος έκανε το 1-2. Με τον αντίπαλο να επιστρατεύει flying goalkeeper, ο Οδυσσέως κατέβασε ρολά με τον Φουμάσα δύο λεπτά πριν το φινάλε να δίνει τη χαριστική βολή, κάνοντας το 1-3 σε κενή εστία.