Ήττα από τον Παφιακό με 2-3

Την ήττα γνώρισε η πετοσφαιρική Ανόρθωση μέσα στο «Θεμιστόκλειο» Αθλητικό Κέντρο με 2-3 από τον Παφιακό και δυσκολεύει η προσπάθεια της για τον επαναληπτικό στο στάδιο «Αφροδίτη».
O Green Air Παφιακός μπήκε εξαιρετικά κερδίζοντας τα πρώτα δυο σετ με 20-25 και 16-25 παίρνοντας σαφές προβάδισμα.

Κάπου εκεί η «Μεγάλη Κυρία» σοβαρεύτηκε και αντέδρασε καταφέρνοντας να μειώσει αρχικά σε 1-2 σετ με 25-20.

Στο τέταρτο σετ η Ανόρθωση ήταν εξαιρετική και κατάφερε να φέρει στα ίσα τον αγώνα κερδίζοντας τον Παφιακό με 25-22.

Στο τάι – μπρέικ η ομάδα του Μίλαν Γκρέσιτς ήταν καταιγιστική και κατάφερε να κερδίσει με 05-15 εξασφαλίζοντας τη νίκη με 2-3 σετ και το προβάδισμα πρόκρισης.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ(ΑΝΤ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Αποστόλου, Παπαϊωάννου, Φάϊφερ, Άλβες, Κνέζεβιτς, Ροντόλφο – Λίμπερο: Σαββίδης. – Αλλαγές: Στρουγκάρεβιτς, Κοντός, Σπύρου.

GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ(Μ. ΓΚΡΕΣΙΤΣ): Ευσταθίου, Οικονομίδης, Βερίσιμο, Χρυσοστόμου, Ασπιώτης, Μίλεφ – Λίμπερο: Aντωνίου.