Εντυπωσιακό φινάλε και πλέον όλα παίζονται…

Το ζητούμενο πέτυχαν ψες το βράδυ τα κορίτσια του Φοίνικα, που επιβλήθηκαν εντός έδρας της Ολυμπιάδας Ν. με 3-0. Νίκη που δίνει τη δυνατότητα στην ομάδα μας, να κοιτάζει ψηλότερα και να μπορεί να ονειρεύεται στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο σετ τα κορίτσια της Ανόρθωσης, ήταν σαρωτικά, διέλυσαν τον αντίπαλο τους με 25-12 και έβαλαν τις βάσεις για το τρίποντο. Πανομοιότυπη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο σετ, το οποίο η ομάδα μας κατέκτησε με 25-14 εδραιώνοντας έτσι το προβάδισμα της σε 2-0.

Στο τρίτο και τελευταίο όπως εξελίχθηκε ο αγώνας σετ, οι παίκτριες μας έκαμψαν όσες αντιστάσεις βρήκαν μπροστά τους, από τις παίκτριες της Ολυμπιάδας και κέρδισαν με 25-18 παίρνοντας έτσι και τη νίκη με 3-0.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (A. ΜΠΟΣΚΟΒΙΤΣ): Σταυρινίδου, Βασιλείου, Μπρατούνχινα, Παπαγεωργίου, Μ. Κολοκοτρώνη, Βούκοβιτς. Λίμπερο: Δαϋίδ. Αλλαγές: Κωνσταντίνου, Κακουρή, Ε. Κολοκοτρώνη.