Έριξαν εξάρα στην Ομόνοια!

0
1

Μεγάλη νίκη με 6-3, πέτυχε το βράδυ της Τρίτης, η ομάδα φούτσαλ της Ανόρθωσης κάτω των 21, νίκη που την εδραιώνει ακόμη περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δύο τέρματα για την ομάδα μας, πέτυχε ο Μιχάλης Λουκά στο 6’ και στο 9’ για να μειώσει προσωρινά η Ομόνοια σε 2-1. Πριν το ημίχρονο όμως, οι Ηλία και Καουρτίσιης εδραίωσαν το προβάδισμα της ομάδας μας, οδηγώντας την στα αποδυτήρια με διαφορά τριών τερμάτων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καδής στο 41’ και ο Καουρτίσιιης στο 45’, εκτόξευσαν το σκορ στο 6-1, με την Ομόνοια να μειώνει τελικά σε 6-3.

Με τη νίκη της αυτή και με την πάροδο οκτώ αγωνιστικών, η ομάδα μας βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 21 βαθμούς, έναντι 16 της ΑΕΛ και 15 της Ομόνοιας.