![Αυτό το ξέρετε; Αυτό το ξέρετε;](https://anorthosis24.net/wp-content/uploads/2016/11/anorthosis-women-volley-omada-2017-768x520.jpg)
Η ψεσινή νίκη της ομάδας μας επί του Απόλλωνα, δεν ήταν απλά μία νίκη επί της κυπελλοπρωταθλήτριας ομάδας και της πιο πλήρης τα τελευταία δύο χρόνια.
Ο Απόλλωνας πέρσι κατέκτησε το πρωτάθλημα αήττητος και το ίδιο φουριόζος μπήκε και τη φετινή χρονιά, με την τελευταία ήττα της ομάδας της Λεμεσού να χρονολογείται από τις 7/3/2015, όταν και έχασε εντός έδρας από την ομάδα μας.
Οι παίκτριες μας όμως, έχουν ψυχή και έχουν και το ταλέντο και παρά το γεγονός πως η ομάδα μας είναι νεανική και κάπως άπειρα, ύψωσαν τον ανάστημα τους και υποχρέωσαν τον Απόλλωνα στην πρώτη του ήττα μετά από 20 μήνες!