Ανόρθωσις 1 – 4 Ομόνοια: Πλήρωσε αστοχία και νεύρα

Δεν κατάφερε να προσθέσει άλλο ένα τρίποντο στη συλλογή της η φουτσαλική Ανόρθωση, η οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Ομόνοια. Η «Μεγάλη Κυρία» κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο αλλά βρήκε απέναντί της έναν πολύ καλό αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος είχε τις λύσεις στις πολλές τελικές προσπάθειες της ομάδας μας. Η Ομόνοια πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 10ο λεπτό, ωστόσο ο Χαρή ισοφάρισε άμεσα σε 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση είχε και πάλι την κατοχή της μπάλας αλλά βρέθηκε για δεύτερη φορά πίσω στο σκορ με 1-2. Ο Γιώργος Κυριάκου πήρε το ρίσκο να αγωνιστεί με flying keeper στο τελευταίο πεντάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται δύο φορές το άδειο γήπεδο και να φτάνουν στο τελικό 1-4.