ΑΠΟΕΛ 3 – 3 Ανόρθωσις: Χαλάστρα στη φιέστα με παλικαρίσια ισοπαλία

Φιέστα τίτλου με νίκη ήθελε να κάνει ο ΑΠΟΕΛ αλλά υπολόγιζε χωρίς τους πολεμιστές του Γιώργου Κυριάκου. Παρά το εχθρικό κλίμα σε ένα γήπεδο που είναι απορίας άξιο πως επιτρέπεται για λόγους ασφαλείας να γίνονται αγώνες, η Ανόρθωση αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 και 3-1, πήρε μάγκικη ισοπαλία.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 με τον Τουμαζή να σημάνει την αντεπίθεση γράφοντας το 2-1, ενώ το 3-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ανόρθωση ανέβασε κατακόρυφα απόδοση και έφτασε στο 3-2 με τον Μάρτινς, ωστόσο εκεί που το γήπεδο κατηφόρισε, κροτίδες που έπεσαν από την κερκίδα οδήγησαν σε τρίλεπτη διακοπή. Με την επανέναρξη ο Ράφαελ ισοφάρισε σε 3-3 το οποίο ήταν και το τελικό παρά τις σπουδαίες ευκαιρίες που έχασε η ομάδα μας για το διπλό.