Πάους: «Δικαιούμαστε τη νίκη 100%»

Ο αρχιτέκτονας της απόλυτης ηδονής δήλωσε:

«Σήμερα ήταν μια σημαντική νίκη έξι βαθμών, τόσο για το σύλλογο, όσο και την ομάδα. Και οι δύο ομάδες είχαν προβλήματα με τη βροχή και για να είμαι ειλικρινής ο αντίπαλος ξεκίνησε καλύτερα. Δεν ελέγξαμε τον αντίπαλο και τη μεσαία γραμμή, έχοντας έλλειψη δυναμικότητας. Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανα την αλλαγή στο πρώτο ημίχρονο. Με την πάροδο του χρόνου ελέγξαμε καλύτερα τον αγώνα, προσπαθώντας να διορθώσουμε κάποια πράγματα στο ημίχρονο. Ήταν κρίμα που μείναμε με παίκτη λιγότερο και αμέσως μετά δεχθήκαμε και δεύτερο γκολ. Μετά όμως αυτήν την εξέλιξη είμαι πολύ περήφανος για την ομάδα μου. Με παίκτη λιγότερο έδειξαν απίστευτη στάση προτιμώντας να παλέψουν για τη νίκη παρά να κρατήσουν το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Όχι μόνο ισοφαρίσαμε σε 2-2, αλλά είχαμε τη δύναμη να πάρουμε τη νίκη στις καθυστερήσεις. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι δικαιούμαστε τη νίκη 100%.»