Εθνικός Λατσίων 1 – 4 Ανόρθωσις: Τεσσάρα για ορεκτικό στη νέα χρονιά

Με πειστική εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η φουτσαλική Ανόρθωση ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στη νέα χρονιά, επικρατώντας με 1-4 του Εθνικού Λατσίων στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής. Η «Μεγάλη Κυρία» δεν επηρεάστηκε από τη διακοπή λόγω εορτών και παρουσίασε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο, ελέγχοντας πλήρως την αναμέτρηση καθ’ όλη τη διάρκειά της.

Η συμπαγής αμυντική διάταξη των γηπεδούχων διασπάστηκε 10 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Μάρτινς που διαμόρφωσε το 0-1, με τον Εθνικό να ισοφαρίζει στην αμέσως επόμενη επίθεση με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1.

Στην επανάληψη η απόδοση της Ανόρθωσης ανέβηκε κατακόρυφα και με δύο γκολ των Κόκκινου και Νενέ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, πήρε το προβάδισμα ασφαλείας που έψαχνε. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Μάρτινς γράφοντας το 1-4 που ήταν και το τελικό σκορ.