Ανόρθωσις 2 – 0 Ζάβιτσα: Τόνι(σε) την επιστροφή του

Με γκολ των Τόνι Κάλβο και Παναγιώτη Κωνσταντίνου, η Ανόρθωση επικράτησε με 2-0 της Πολωνικής Ζάβιτσα στο τέταρτο φετινό φιλικό προετοιμασίας και δεύτερο που έλαβε χώρα στην Πολωνία.

Ο Άντρε Πάους ξεκίνησε την αναμέτρηση με τον Κόπριβετς κάτω από τα δοκάρια, τους Οικονόμου και Σβεχλέν ως κεντρικό αμυντικό δίδυμο και τους Τζακανάκη και Γκάμπριελ στα άκρα. Στη μεσαία γραμμή ανασταλτικά χαφ αγωνίστηκαν οι Βίκτορ και Μαραγκό με τον Ανδρέου σε ελεύθερο ρόλο, ενώ την επιθετική τριάδα απετέλεσαν οι Κυριάκου, Κάλβο και Εντλοβού. Ο Ισπανός ήταν ο κορυφαίος του πρώτου ημιχρόνου αφού πέραν του γκολ, απείλησε δύο φορές με απευθείας εκτελέσεις φάουλ.

Στην ανάπαυλα ο προπονητής αντικατέστησε τον Βίκτορ με τον Μαϊσουράτζε και τον Αβραάμ με τον Εντλοβού, ενώ κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, χρόνο συμμετοχής πήραν οι Νούχου, Αμπουρτζάνια, Χ”Πασχάλης και Κωνσταντίνου, με τον τελευταίο να διαμορφώνει στο 68ο λεπτό το τελικό 2-0 με σουτ μέσα από την περιοχή.