Δημητράκης Χριστοδούλου 3 – 9 Ανόρθωσις: Εμφατικό διπλό στη Σωτήρα

Την εξαιρετική της αγωνιστική κατάσταση πιστοποίησε η φουτσαλική Ανόρθωση η οποία επικράτησε του ουραγού Δημητράκη Χριστοδούλου Δερύνειας με το επιβλητικό 3-9, δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί εντός του 2015. Η ομάδα μας είχε σε σπουδαία βραδιά τους Μάρτινς, Ντακότ και Χαρή που πέτυχαν από δυο γκολ, ενώ ένα συνείσφεραν οι Λακούφης, Νενέ και Κουππάρης.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση φρόντισε να δείξει από νωρίς ποιο θα ήταν το αφεντικό της αναμέτρησης κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 2-5 ενώ στην επανάληψη το επιμέρους 1-4 μας οδήγησε στο τελικό 3-9 που αποτελεί ισοφάριση της πιο παραγωγικής επίδοσης κατά τη φετινή χρονιά. Πλέον με 6 νίκες και 2 ισοπαλίες σε 11 αγώνες η «Μεγάλη Κυρία» μείωσε προσωρινά την απόσταση από την πρώτη τετράδα στον πόντο, αναμένοντας τα αποτελέσματα των εξόδων ΕΝΠ και ΑΕΛ οι οποίες προπορεύονται.