Άντρε Πάους: «Δεν αξίζαμε ούτε να κερδίσουμε, αλλά ούτε να χάσουμε»

Ρεαλιστής παρουσιάστηκε ο Άντρε Πάους στη συνέντευξη τύπου, θεωρώντας την ισοπαλία ως το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Αναφέρθηκε εκτενώς στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα το οποίο η Ανόρθωση είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και πραγματοποίησε αρκετές σέντρες, αλλά και το αντίστοιχο μετά το γκολ του Απόλλωνα που ουσιαστικά μετάτρεψε το παιχνίδι σε ρωσική ρουλέτα. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ολλανδού είχαν ως εξής:

«Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα. Παίξαμε απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα με πολλές ποιοτικές μονάδες πράγμα που φάνηκε και στο γήπεδο και είναι πάντα ένα ερώτημα πριν από ένα παιχνίδι πως μπορείς να τους αντιμετωπίσεις. Πρέπει να πω ότι στο πρώτο ημίχρονο τα καταφέραμε χωρίς ο αντίπαλος να δημιουργήσει σοβαρές ευκαιρίες. Οι παίκτες ήταν πολύ δυνατοί και πέρασαν αρκετές σέντρες στην αντίπαλη περιοχή. Μέχρι το γκολ δεν κάναμε σοβαρά λάθη και μετά από αυτό αναγκαστήκαμε να αλλάξαμε λίγο την ομάδα ώστε να ισοφαρίσουμε. Παρόλο που είχαμε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, μετά το 0-1 ο Απόλλωνας θα μπορούσε να φτάσει στο 0-2 αλλά και εμείς στο 1-1. Στο τέλος πιστεύω ότι δεν αξίζαμε να χάσουμε αλλά ούτε και να κερδίσουμε. Ίσως η ισοπαλία να ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα».