Μικρά-μικρά από το «Μελκονιάν»

Το anorthosis24.net βρέθηκε ψες στην Λευκωσία και σας μεταφέρει όλα όσα συνέβησαν στο «Μελκονιάν», απ’ όπου η φουτσαλική Ανόρθωση απέδρασε με το βαθμό της ισοπαλίας. Μετά από ένα συναρπαστικό δεύτερο ημίχρονο με τη μια ανατροπή να διαδέχεται την άλλη, οι φουτσαλιστές μας αποχώρησαν από το παρκέ με το κεφάλι ψηλά, αλλά και με δόση πίκρας αφού βρέθηκαν τρία λεπτά μακριά από το τρίποντο.

-Παρουσία περίπου 50 φίλων της Ανόρθωσης έγινε η αναμέτρηση, βάζοντας και αυτοί το λιθαράκι τους στη ψεσινή προσπάθεια

-Ζαός, Χαρή, Νικολάου και Μάμας ήταν οι μόνοι φουτσαλιστές από τη περσινή χρονιά που βρέθηκαν στην αποστολή

-Ο Χιούγκο Μάρτινς ήταν ο φουτσαλιστής που πέτυχε το πρώτο γκολ της Ανόρθωσης στα σαλόνια της Α’ κατηγορίας

-Στον πατέρα του που έχασε πρόσφατα αφιέρωσε το γκολ που έφερε την ισοφάριση σε 2-2 ο Νεόφυτος Λακούφης

-Με πέμπτο φουτσαλιστή αγωνίστηκε το τελευταίο τρίλεπτο η Ανόρθωση με τον Μάρτινς να εκτελεί χρέη τερματοφύλακα-φουτσαλιστή σε μια προσπάθεια να επιτευχθεί η ισοφάριση

-Σκληρό το παιχνίδι των γηπεδούχων που αντίκρισαν την κίτρινη κάρτα 3 φορές έναντι καμίας της ομάδας μας

-Ολιγόλεπτη συνομιλία μετά το τέλος της αναμέτρησης είχε ο Γιώργος Κυριάκου με τους φουτσαλιστές του, τους οποίους συνεχάρη ένα-προς-ένα

-Αδάμος Μοντάνιος και Ανδρέας Θεμιστοκλέους εκπροσώπησαν την πετοσφαιρική και ποδοσφαιρική Ανόρθωση αντίστοιχα