Άντρε Πάους: «Να μάθουμε για τις αντεπιθέσεις»

Εστιάζοντας στην αξιοποίηση και αντιμετώπιση των αντεπιθέσεων αλλά και την ουσία του ποδοσφαίρου που δεν είναι άλλο από το γκολ παρουσιάστηκε ο Άντρε Πάους, με τον Ολλανδό προπονητή να μην μένει ευχαριστημένος. Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή είχαν ως εξής:

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ για την νίκη της. Αν δούμε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, θα δούμε πως δεν ελέγχαμε το παιχνίδι. Η ποιότητα των ποδοσφαιριστών είναι αυτή που θα καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα και η κατοχή της μπάλας την δημιουργία των ευκαιριών. Στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε να εκπλήξουμε τον αντίπαλο αλλά αποτύχαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε άσχημα. Μεταξύ του 2-0 και του 3-1 ήμασταν αρκετά καλοί, φτιάξαμε ευκαιρίες αλλά αυτό που μετράει στο ποδόσφαιρο είναι να σκοράρεις τέρματα και αυτό δεν το κάναμε. Το ποσοστό της κατοχής που είχαμε ήταν περισσότερο από αυτό της ΑΕΛ. Το συμπέρασμα από αυτή την βραδιά είναι να μάθουμε για τις αντεπιθέσεις όπως το έπραξε η ΑΕΛ».