Έριξαν τεσσάρα οι U-17

Επιβλητική εντός έδρας νίκη με 4-2 σημείωσε το τμήμα U-17 της Ανόρθωσης, στη Σαββατιάτικη αναμέτρηση απέναντι στον Άρη Λεμεσού.

Η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με γκολ του Έρικ Λεοντίου στο 10′, σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο.Τα νεαρά βλαστάρια της Ανόρθωσης μπήκαν δυνατά και στο Β΄ημίχρονο και στο 50’ ο Θεόφιλος Θεοκλή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Δύο λεπτά αργότερα ο Άρης μείωσε σε 2-1, με την απάντηση της Μεγάλης Κυρίας να είναι άμεση, καθώς στο 58’ ο Licu μας έδωσε εκ νέου αέρα δύο τερμάτων. Στο 73′ ο Άρης μείωσε σε 3-2. Το όποιο άγχος δημιουργήθηκε απέβαλε δύο λεπτά αργότερα ο Westlake, ο οποίος πέτυχε το τελικό 4-2.

Με τη νίκη της η ομάδα μας βρίσκεται ισόβαθμη στη δεύτερη θέση με τον Εθνικό Άχνας, πέντε βαθμούς πίσω από την πρωτόπορο Ε.Ν.Παραλιμνίου.