Γκέφλε – Ανόρθωσις (Ζωντανά): 4-0

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης με την Γκέφλε που αρχίζει σε λίγα λεπτά. Οι φίλοι της ομάδας μας όπως βλέπετε, έχουν ήδη πάρει τις θέσεις τους.

ΤΕΛΟΣ. ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ

89′ ΓΚΟΛ Απίστευτο, 4ο γκολ η Γκέφλε στην ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ Ανόρθωση

87′ ΓΚΟΛ Ορλόφ κάνει το 3-0 εντελώς αφύλακτος, σε αντεπίθεση της Γκέφλε.

82′ Κόρνερ για την Γκέφλε, παρολίγον το 3ο γκολ…

79′ Φοβερή ευκαιρία για τους Σουηδούς καταλήγει σε κόρνερ. Ευτυχώς χωρίς κάτι ουσιαστικό για την Γκέφλε.

74′ Κίτρινη ο Ζορζ. Φάουλ σε καλό σημείο για τους Σουηδούς. Μπλοκάρει ο Μάστρου.

73′ Νέα εκτέλεση, δίχως τύχη.

72′ Κόρνερ για την Ανόρθωση από δεξιά. Ετκέλεση του Οχαγιόν, Κολαούτι προβολή, νέο κόρνερ.

65′ ΓΚΟΛ  Δεύτερο γκολ για τους Σουηδούς με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φαλτσέτας

63′ Σουτ του Γκαρσία από το ύψος της μεγάλης περιοχής αποκρούει ο Σουηδός τερματοφύλακας

62′ Έξω Φοφανά. μέσα Αβραάμ

Σαφέστατα καλύτερη η ομάδα μας στην επανάληψη ωστόσο λείπει η ουσία.

58′ Κεφαλιά του Κολαούτι από το ύψος της μικρής περιοχής περνά μόλις έξω

56′ Γρήγορη αντεπίθεση για την ομάδα μας αλλά η μπαλιά του Κολαούτι δεν ήταν καλή

48′ Υποψία πέναλτυ σε πέσιμο του Λαίφη στην περιοχή

46′ Οχαγιόν μέσα, Μαραγκός έξω

46′ Αρχίζει το β΄ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ Στο τοίχος η εκτέλεση του Γκαρσία.

43′ Φάουλ για την Ανόρθωση από δεξιά, σε καλό σημείο.

42′ Κόρνερ από την προσπάθεια του Φοφανά. Δίχως τύχη.

36′ 7ο κόρνερ για τους Σουηδούς, ευτυχώς ανεκμετάλλευτο.

34′ Εκτελεί ο Γκαρσία, καθόλου απειλητικό…

34′ Κόρνερ για την Ανόρθωση από τον Κολαούτι.

33′ Κόρνερ για τους Σουηδούς, περνά ανεκμετάλλευτο.

ΣΧΟΛΙΟ: Η Ανόρθωσις δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο. Οι Σουδοί ανέλαβαν τα ηνία του παιχνιδιού από την αρχή και βάζουν πίεση στην εστία του Μάστρου. Το 1-0 ήταν φυσικό επακόλουθο των όσων βλέπουμε μέχρι τώρα στο πρώτο μισάωρο.

26′ ΓΚΟΛ: Κακή απομάκρυνση του Ζόρζε, ο Παβίσεβιτς δεν μπόρεσε να αποσοβήσει τον κίνδυνο και οι Σουηδοί κάνουν το 1-με κοντινό πλασέ στο 2ο δοκάρι.

23′ Σέντρα για την Γκέφλε, μπλοκάρει ο Μάστρου

21′ Καλή ευκαιρία για τους Σουηδούς, θα περάσει έξω η μπάλα

19′ Νέα πολύ καλή ευκαιρία για την Γκέφλε, σε κόρνερ ο Ζορζ. Εκτελείται, η κεφαλιά έξω.

15′ Κόρνερ για την Γκέφλε από δεξιά, θα περάσει μόλις έξω η κεφαλιά.

11′ Σέντρα των Σουηδών από δεξιά, μπλοκάρει ο Μάστρου

10′ Μπλοκάρει ο Μάστρου καλό σουτ των Σουηδών

9′ Ασταθώς ο Μάστρου, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

7′ Σέντρα του Παβίσεβιτς, κεφαλιά του Κολαούτι, θα περάσει έξω. Πρώτη καλή φάση για την ομάδα μας.