Ρονκάτο, ο καινούριος τατάς της Ομόνοιας (βίντεο)

Πρώτα ο Φρούσσος, τώρα ο Ρονκάτο. Η σχέση τατά – βαφτιστικού έχει εδραιωθεί καλά με την Ομόνοια, με τον Βραζιλιάνο Ρονκάτο να παραλαμβάνει τα ηνία από τον Ελλαδίτη Νίκο Φρούσσο. Ο Ελλαδίτης έκανε την άμυνα της Ομόνοιας να αναστενάζει, με τα τέρματα που πέτυχε εναντίον της Λευκωσιάτικης ομάδας, και άφησε «γερή» παρακαταθήκη για τους διαδόχους του στον χώρο της επίθεσης. Αν και ο Ρονκάτο δεν πέτυχε αρκετά τέρματα πέρσι, δύο εξ αυτών ήταν εναντίον της Ομόνοιας στο ΓΣΠ τα οποία μας έδωσαν δύο νίκες. Μετά τον τραυματισμό του στην αρχή της φετινής χρονιάς, ο Βραζιλιάνος είναι πλέον έτοιμος να αγωνιστεί, και αν σε κάποια φάση κληθεί να δώσει τις υπηρεσίες του την ερχόμενη εβδομάδα, τότε ο δρόμος προς τα πράσινα δίκτυα του είναι πλέον γνωστός. Το πρώτο τέρμα το πέτυχε στις 21 Ιανουαρίου στο 85ο λεπτό, κάνοντας το τελικό 1-0 για την ομάδα μας. Το δεύτερο του τέρμα το πέτυχε για τους αγώνες των πλέιοφ στις 21 Απριλίου, όταν στο 93ο λεπτό πέτυχε το 1-2 με το οποίο πήραμε την νίκη. Κοινός παρονομαστής και στους δύο αγώνες, εκτός από τα τέρματα του Ρονκάτο και μάλιστα στα τελευταία λεπτά, ήταν ότι και στα δύο παιγνίδια αγωνιζόμασταν με 10 ποδοσφαιριστές.

Δείτε σε βίντεο τα περσινά τέρματα του Ρονκάτο με την Ομόνοια.