Ανόρθωση – Πανιδαλιακός: Ψεκάστε, σκουπίστε τελειώσατε (φώτο)

Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε ήταν το ματς απόψε για τα κορίτσια της πετόσφαιρας. Οι αθλήτριες μας όπως αναμέναμε πήραν μια εύκολη νίκη κόντρα στον Πανιδαλιακό στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής. Σε κανένα σημείο του αγώνα, η ομάδα μας δεν απειλήθηκε από τον αντίπαλο και αυτό δείχνουν τα επιμέρους σκορ των σετ. Το πρώτο σετ κερδήθηκε με σκορ  25-08, το δεύτερο με 25-05 και το τρίτο με 25-09.

Μετά τα δύο σερί  εύκολα παιχνίδια με άνετες επικρατήσεις  ακολουθεί η δύσκολη έξοδος  και το παραδοσιακό ντέρμπι του γυναικείου βόλεϊ  κόντρα στην Α.Ε.Λ στην Λεμεσό.

Τα σετ  25-08, 25-05, 25-09.

Η σύνθεση της ομάδας

Ανόρθωσις(Μιχαήλ Ομελτσένκο):Μουντρίσκαγια, Γκόρινα, Κούτα, Βασιλείου, Λαβρούκ, Στ.Ιωάννου (Λίμπερο) Αγγελοπούλου (Οικονομίδου, Δαυϊδ, Κ.Στυλιανού, Ζεμπύλα)