Ανόρθωσις 7 – 4 Ομόνοια: Επτάστερη «Κυρία» πάει με φόρα στη Λευκωσία

Πραγματοποιώντας το καλύτερο πρώτο ημίχρονο της χρονιάς, η Ανόρθωση πέτυχε σπουδαία νίκη ψυχολογίας απέναντι στην Ομόνοια, σκορπώντας αέρα αισιοδοξίας στο κόσμο της εν όψει του κρίσιμου ημιτελικού της Δευτέρας. Παρόλο που στο ξεκίνημα της επανάληψης η Ανόρθωση φάνηκε να… μένει για ένα τρίλεπτο στα αποδυτήρια επιτρέποντας στην Ομόνοια να ισοφαρίσει σε 3-3, οι επιλογές του Γιώργου Κυριάκου για χρήση flying goalkeeper σε κρίσιμα στάδια του αγώνα, έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας μας.

Σπουδαία εμφάνιση από τους Ντακότ και Λακκούφη που σημάδεψαν τα αντίπαλα δίκτυα δις, ενώ το χορό των τερμάτων συμπλήρωσαν οι Νενέ, Χαρή και Μάρτινς. Χρόνο για πανηγυρισμούς δεν υπάρχει μιας και από αύριο σύσσωμο το τμήμα θα ξεκινήσει την προετοιμασία για τον αγώνα της χρονιάς απέναντι στον ΑΠΟΕΛ. Στα θετικά και η επανεμφάνιση του Ιωάννου, όπως και η ομαλή αποθεραπεία του Λακκούφη που τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης.