Ομόνοια 5 – 3 Ανόρθωσις: Κόστισαν οι απουσίες

Δεν κατάφερε να φύγει από τη Λευκωσία με βαθμολογικό όφελος η φουτσαλική Ανόρθωση, παρά την παλικαρίσια της εμφάνιση απέναντι σε μια πιο έμπειρη αντίπαλο. Το ξεκίνημα ήταν άκρως ενθαρρυντικό με τον Μάρτινς να δίνει προβάδισμα στην Ανόρθωση μόλις στο 6ο λεπτό, ωστόσο η αντεπίθεση των γηπεδούχων στο δεύτερο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, έφερε την ομάδα μας πίσω στο σκορ με 3-1 στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι απουσίες των Τοφή και Ρέζο που ήρθαν να προστεθούν σε αυτή του Χαρή στοίχησαν στην προσπάθεια της ομάδας μας να διεκδικήσει κάτι χειροπιαστό, με τον Γιώργο Κυριάκου να δυσκολεύεται να εφαρμόσει το γνωστό rotation. Η Ομόνοια ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1 ωστόσο οι φουτσαλιστές μας έκαναν το δικό τους σερί μειώνοντας σε 5-3 με τους Κουππάρη και Λακούφη λίγο πριν την λήξη. Παρά την πίεση που εξάσκησε η Ανόρθωση το τελευταίο τρίλεπτο το σκορ έμεινε αναλλοίωτο με την ομάδα μας να κερδίζει τις εντυπώσεις αλλά όχι το τρίποντο.