Ζόρζε Κόστα: «Υστερήσαμε στην τελική πάσα»

Από πλευράς τακτικής, ο Πορτογάλος προπονητής επικεντρώθηκε στην αδυναμία της ομάδας να τελειώσει φάσεις, κάνοντας ιδιαίτερο λόγο στην τελική πάσα. Ως γενικότερο σχόλιο ανέφερε ότι έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών και ότι αδιαπραγμάτευτος στόχος είναι η πρόκριση σε 15 ημέρες. Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή μας:

«Συμφωνώ με τον συνάδελφο ότι έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι και ότι μετά το 1-0 ο αντίπαλος θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ. Εμείς μπορεί να μην δημιουργήσαμε ξεκάθαρες ευκαιρίες αλλά κλείσαμε την ΑΕΚ στο γήπεδό της στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Υστερήσαμε στην τελική πάσα, σημείο στο οποίο θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε πολλά προβλήματα στον αντίπαλο. Οι ποδοσφαιριστές πάλεψαν για 90 λεπτά, τρέξαμε και όταν δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό πρέπει να τους δίνουμε συγχαρητήρια. Ήταν μόνο το πρώτο ημίχρονο και έχουμε ένα δεύτερο παιχνίδι σε δύο εβδομάδες όπου θα επιδιώξουμε την πρόκριση».