Ο Ρέζεκ του… δεύτερου τέρματος

Ένα δικό του αξιοπερίεργο ρεκόρ πάει να κάνει ο Τσέχος επιθετικός της ομάδας μας Γιαν Ρέζεκ. Ο Τσέχος μέχρι στιγμής έχει πετύχει έξι τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει σε όλα τα παιγνίδια πλην αυτού με το Παραλίμνι. Μάλιστα, έχει σκοράρει στους πέντε τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος, δείχνοντας πως θα αποτελέσει μία από τις αξιόπιστες επιθετικές λύσεις στο συγκρότημα του Ρόνι Λέβι. Το αξιοπερίεργο είναι ότι στους πέντε τελευταίους αγώνες της ομάδας μας, έχει σκοράρει το δεύτερο τέρμα της ομάδας μας. Με την Δόξα σημείωσε το τελικό 2-0, με την Αλκή πέτυχε το δεύτερο τέρμα εκεί που πιεζόμασταν και αποσυμφόρισε την πίεση προς την ομάδα μας, με Απόλλωνα και Ομόνοια σημείωσε το δεύτερο τέρμα της ομάδας μας και μάλιστα και τα δύο στις καθυστερήσεις του αγώνα, ενώ επίσης χθες έδωσε προβάδισμα με 2-1 στην ομάδα μας στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Τσέχος μπορεί να μην πέτυχε περισσότερα από ένα τέρματα σε παιγνίδι, αλλά ένα να σκοράρει σε κάθε αγώνα και υπάρχουν και οι υπόλοιποι για να πετύχουν τα… υπόλοιπα!