«Αν άρχιζε στις 7 το παιγνίδι»

Στο πολύ κακό πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο προπονητής της ομάδας Ζόρζε Κόστα στις δηλώσεις του μετά το τέλος του παιγνιδιού. Ανέφερε χαρακτηριστικά πως αν το παιγνίδι άρχιζε στις 7 θα είχαμε κερδίσει. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πορτογάλου προπονητή:

«Το πρώτο που θέλω να πω είναι ότι αν αυτό το παιχνίδι άρχιζε στις 7 θα είχαμε κερδίσει. Πρέπει να καταλάβουμε ότι τα παιχνίδια διαρκούν 90 λεπτά και σήμερα δώσαμε 45 λεπτά στη Δόξα. Αρχίσαμε στο παιχνίδι χάνοντας 1-0 και μετά 2-0. Αν η Δόξα σκόραρε ένα η ακόμα δυο τέρματα δεν θα ήταν έκπληξη. Αλλάξαμε κάποια πράγματα στο δεύτερο μέρος και ήταν η Ανόρθωση που θέλω. Είμαι απογοητευμένοι με το αποτέλεσμα, αλλά έχω εμπιστοσύνη για το μέλλον γιατί το δεύτερο ημίχρονο μας έδωσε κάποιες βεβαιώσεις για τη συνέχεια. Και στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε 7-8 καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε και να έχουμε ένα άλλο αποτέλεσμα. Ευχαριστώ τους οπαδούς που μας στήριξαν για 90 λεπτά και άξιζαν κάτι πολύ περισσότερο. Στο ποδόσφαιρο είναι πολύ εύκολο να μιλάς μετά το αποτέλεσμα. Πριν συμπληρωθεί το 2ο λεπτό δεχθήκαμε γκολ. Αυτό έδωσε αυτοπεποίθηση στην αντίπαλη ομάδα σε αντίθεση με μας που χάθηκε η αυτοπεποίθηση μας. Σεβόμαστε όλες τις ομάδες όπως και τη Δόξα και οι παίκτες γνώριζαν ότι δεν υπάρχουν εύκολοι αντίπαλοι. Αυτό που έχω πει είναι ότι παίζοντας σε αυτό το επίπεδο πρέπει να είμαστε σοβαροί και στα 90 λεπτά. Πρέπει να μπαίνουμε στο ματς από το πρώτο δευτερόλεπτο».