Ανόρθωσις – Οθέλλος [Ζωντανά] 1-0

Το δεύτερο φιλικό μετά τον αποκλεισμό της ομάδας στη Σουηδία, δίνει σήμερα το απόγευμα η Μεγάλη Κυρία. Η ομάδα μας, αντιμετωπίζει στο στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος τον Οθέλλο Αθηένου, στο δεύτερο από μια σειρά τεσσάρων παιχνιδιών, πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Ο αγώνας αρχίζει στις 18:00.

Ο κ. Κασσιανός παρέταξε το Γαβριήλ Κωνσταντίνου κάτω από τα δοκάρια, Μάκο και Οικονόμου στην άμυνα, Λοϊζίδη δεξιά και Λαΐφη αριστερά. Στο κέντρο Θεοδώρου και Οχαγιόν, ενώ μπροστά τους ο Γκρικαλαβσίλι. Για την επίθεση, Αδάμος Ανδρέου στην κορυφή, δεξιά ο Μακρής και αριστερά ο Χατζηγεωργίου.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

70′ Γκάλαμαζ αντι Μάκου

60′ Σουτ Οχαγιόν έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

59′ Μακρινό σουτ Φοφανά, έξω

58′ Άντιτς στον Οχαγιόν, σουτ αποκρούεται

55′ Αλέξα αντί Θεοδώρου

55′ Παβίσεβιτς και Άντιτς αντί Οικονόμου – Λοϊζίδη

52′ Σέντρα Σουσάν, κεφαλιά Κολαούτι, εύκολα ο τερματοφύλακας

Αλλαγές στο ημίχρονο: Στη θέση των Χ”Γεωργίου, Μακρή, Γκρικαλασβίλι, Λαΐφη και Ανδρέου οι Αβραάμ (αριστερό μπακ), Μαρσίνιο, Φοφανά (αριστερό εξτρέμ), Κολαούτι, Σουσάν

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Φάουλ από πλάγια δεξιά του Οχαγιόν, έξω η μπάλα

39′ Μακρυνό σουτ από το Ζαχαρία Θεοδώρου, αποκρούει ο τερματοφύλακας

38′ Ευκαιρία για τον Οθέλλο μετά από λάθος της άμυνάς μας. Το σουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
 36′ Σουτ του Χ”Γεωργίου μέσα από την περιοχή, μόλις έξω

20′ Διάλειμμα για ανάσες και νερό

10′ Παιχνίδι κατοχής η ομάδα μας, χωρίς κάτι αξιοσημείωτο.

4′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0 με τον Χ”Γεωργίου