Ανόρθωσις – Γκέφλε (Τελικό): 3-0

Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Μεγάλη Κυρία και την Γκέφλε, για το δεύτερο προκριματικό του Europa League.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

86′ Οκκάς αντί του εις διπλούν σκόρερ, Κολαούτι.

84′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-0 από τη σέντρα του Οχαγιόν και το τέλειωμα του Κολαούτι, στο ύψος του πέναλτι, με κεφαλιά

80′ Έξω ο Γκαρσία, μέσα ο Μάκος

77′ Κόρνερ από την ενέργεια του Γκαρσία και τη σέντρα του Οχαγιόν. Στην εκτέλεση ο Οχαγιόν, νέο κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο αφού ο Γκάλαμαζ δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε

73′ Κόρνερ για την Γκέφλε παραχωρεί ο Βαλβέρδ. Κανένα κέρδος για τους αντιπάλους μας

71′ Σουτ του Αβραάμ η μπάλα κοντράρει σε κόρνερ. Εκτελεί ο Οχαγιόν, Κολαούτι την κεφαλιά, Αλέξα νέα κεφαλιά, έξω.

70′ Ο Αβραάμ στη θέση του Φοφανά

60′ Ο Βαλβέρδ σώζει σε μακρινό σου των Σουηδών.

58′ Κόρνερ για τους Σουηδούς παραχωρεί ο Παβίσεβιτς, το πρώτο τους στο παιχνίδι. Περνά ανεκμετάλλευτο

57′ Καλή ενέργεια του Γκαρσία, δεν κατάφερε να μεταβιβάσει στον Κολαούτι που καραδοκούσε

51′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Γκέφλε, πέρασε έξω, ψηλά πάνω από τα δοκάρια

50′ Μέσα από τρεις ο Γκαρσία θα περάσει, επεχείρησε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ανεπιτυχώς

49′ Δυνατό σουτ του Γκαρσία από αριστερά, απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας

Χωρίς αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας. Οχαγιόν, δίνει στον Άντιτς με πάσα, καλό μακρινό σουτ, η μπάλα έξω.

37′ Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με το Φοφανά μετά από εκτέλεση κόρνερ

34′ Κίτρινη κάρτα στον Αλέξα

33′ ΓΚΟΟΟΛ Εκτέλεση του κόρνερ, μετά από φάση διαρκείας, ο Γκάλαμαζ κράτησε την μπάλα στο γήπεδο και ο Κολαούτι έγραψε το 2-0. Δεν υπάρχει οφσάιντ.

32′ Σουτ του Γκαρσία, σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

30′ Διαγώνια μπαλιά του Μαραγκού στον Οχαγιόν έξω από την περιοχή, το σουτ του τελευταίου πολύ άστοχο

22′ Φάουλ από δεξιά σε καλό σημείο για τους Σουηδούς. Έγιναν επικίνδυνοι, καθάρισε ο Άντιτς

16′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Γκέφλε, κοιμήθηκε η άμυνά μας

12′ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 από την εκτέλεση του Γκαρσία

11′ Πέναλτι για την ομάδα μας, το κέρδισε ο Μαραγκός, προηγήθηκε κεφαλιά του Κολαούτι και απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα

6′ Πρώτο σουτ από τον Γκονζάλο Γκαρσία, απελπιστικά έξω

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ – Στη σέντρα η ομάδα μας

Αρχική εντεκάδα: Βαλβέρδ, Παβίσεβιτς, Άντιτς, Γκάλαμαζ, Ζορζ, Μαραγκός, Αλέξα, Γκαρσία, Φοφανά, Οχαγιόν, Κολαούτι

Για τους κατοίκους εξωτερικού, υπάρχουν κάποιοι σύνδεσμοι στους οποίους ενδεχομένως να μεταδοθεί το παιχνίδι. Τους παραθέτουμε με κάθε επιφύλαξη: