LIVE: Απόλλων 0 – 1 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Δείτε πιο κάτω ζωντανά με σχόλιο την εξέλιξη της αναμέτρησης κόντρα στον Απόλλωνα, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής.

1′ Έναρξη αγώνα

2′ Λάθος παό τον Τιουνέ, μακρινό σουτ του Περετζ, αρκετά άστοχο.

7′ Καλή στιγμή για τον Απόλλων, μετά από γύρισμα από αριστερά με πλασέ στην κίνηση ο Κοστάκε έστειλε την μπάαλ πάνω από τα δοκάρια του Αρμπολέδα.

9′ Διαγώνιο σουτ από τον Ουαρίς, αποκρούει σταθερά ο κήπερ του Απόλλωνα.

11′ Πρώτο κόρνερ για την ομάδα μας. Δίχως αποτέλεσμα το κόρνερ.

14′ Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα μας. Ο Τιουνέ με μακρινό σουτ ανάγκασε σε εντυπωσιακή απόκρουση τον Λέουβενπεργκ

22′ Μακρινό φαλτσαριστό σουτ από τον Φερέιρα, η μπάλα άουτ.

25′ Κεφαλιά του Μάρκες, η μπάλα άουτ.

28′ Κεφαλιά του Τεχέρα από καλή θέση, εύκολη λεία όμως για τον Λέουβενμπεργκ.

32′ Πολύ καλή στιγμή με Γκασάμα. Μετά από σέντρα του Γκαρσία ο Γκασάμα πήρε την ανάποδη κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

38′ Αντεπίθεση για τον Απόλλωνα, ο Μαρμούκ με προβολή θα διώξει σε κόρνερ. Δίχωε αποτέλεσμα το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

43′ Σουτ του Τεχέρα, θα κτυπήσει σε πόδια αμυνομένων.

Δύο λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

45+1′ Κίτρινη στον Γκαρσία για διαμαρτυρία. Ο ρεφ διέκοψε το παιχνίδι δίχως να αφήσει πλεονέκτημα ένω έβγαινε κατα μέτωπο με την αντίπαλη εστία.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

52′ Γκολ για την ομάδα μας  από τον Κορρέια, ακυρώνεται ως offside. Επικυρώνεται και από το VAR η απόφαση.

54′ Γκολ για την ομάδα μας με τον Γκασάμα, ακυρώνεται και αυτό ως offside.

57′ Μακρινό σουτ από τον Τιουνέ, εύκολη λεία για τον Λέουβενμπεργκ.

58′ Μακρινό σουτ του Μάρκες, η μπάλα άουτ.[

58′ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Μέσα οι Τσίκο και Καστέλ, εκτός οι Κορρέια και Ουαρίς.

64′ Γκολ για την Ανόρθωση! Ο Καστέλ από αριστερά χόρεψε την άμυνα του Απόλλωνα έβγαλε τη σέντρα και ο Φερέιρα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα  δίχτυα. Αφιερωμένο στον Φερέρ τον γκολ. Αναμονή για VAR.

Ακυρώνεται από το VAR το γκολ.

65′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Βαλμπουένα στη θέση του Περετζ.

72′ Κεφαλιά του Γκασάμα, η μπάλα άουτ.

75′ Απευθείας κόκκινη στον Μαρμούκ για τακλιν. Στο VAR ο ρεφ. Ανακαλεί την απόφαση για κόκκινη και δείχνει κίτρινη στον Μαροκινό

79′ Τραυματίας στο έδαφος ο Γκαρσία. Ζητά αλλαγή. Ελπίζουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.

80′ Ο Κίκο στη θέση του Γκαρσία.

82′ Μεγάλη χαμένη προϋποθέση για την ομάδα μας. Ο Καστέλ έφυγε μόνος από δεξιά, επιχείρησε να βρει τον επερχόμενο Τσίκο, ωστοσο έκοψαν οι αμυντικοί του Απόλλωνα. Μπορούσε να προχωρήσει ακόμη λίγο ο Ισπανός για να το σιγουρέψει.

83′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα, όμως τα σουτ αρχικά κτύπησαν σε πόδια αμυτνικών μας και στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε άουτ.

84′ Ο Χρυσοστόμου στη θέση του Τιουνέ.

85′ Μεγάλη απόκρουση του Αρμπολέδα σε σουτ του Αμπτουραχίμι.

86′ ΓΚΟΛ με τον Γκασάμα. Μετά από σέντρα ο Γκασάμα με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Επικυρώνεται το γκολ.

88′ Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλή θέση. Απευθείας από τον Βαλμπουενά, η μπάλα άουτ.

Επτά λεπτά καθυστερήσεις.

Γκολ για τον Απόλλωνα, ακυρώνεται από τον ρεφ ως φάουλ.

90+5′ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, η μπάλα άουτ.