LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 – 1 ΕΘΝΙΚΟΣ

Τον Εθνικό αντιμετωπίζει η ομάδα μας για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα:

– Έναρξη αγώνα.

12′ Καλή φάση για τον Εθνικό, με το σουτ του Ηλία να αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Αρμπολέδα.

15′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας. Μετά από σέντρα του Γκαρθία, η μπάλα στρώθηκε στον Ιωάννου που με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

18′ Σουτ από τον Ντράζιτς, η μπάλα άουτ.

39′ Πολύ καλή στιγμή με τον Γκερέρο, μετά από κάθετη του Τεχέρα, ο Γκερέρο με σουτ ανάγκασε τον αντίπαλο κήπερ σε δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ.

41′ Σουτ του Γκερέρο από πλάγια, θα αποκρούσει ασταθώς ο Μάρκοβιτς, στην επαναφορά ο Φερέιρα επιχείρησε το σουτ με τον Μάρκοβιτς να αποκρούει σταθερά.

42′ Καλή στιγμή για τον Εθνικό. Μετά από σέντρα του Ηλία, ο Ντράζιτς έκανε τη καρφωτή κεφαλιά και ο Αρμπολέδα απέκρουσε σταθερά.

Τέλος ημιχρόνου.

-Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

48′ Γκολ για τον Εθνικό θα ακυρωθεί ορθώς ως offside.

56′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας. Μετά από απόκρουση στην άμυνα του Εθνικού, ο Φερέιρα εντός περιοχής επιχείρησε το  σουτ και έστειλε την μπάλα άουτ.

57′ Σουτ του Ιωάννου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.

Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός οι Κορρέια και Φερέιρα, στις θέσεις τους οι Παρούτης και Καστέλ.

61′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Καστέλ. Από το σημείο του πέναλτι γύρισε και έκανε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

62′ Γκολ για την ομάδα μας ακυρώνεαι ως offside. Αναμονή από το VAR.

Το VAR αναιρεί την απόφαση του βοηθού διαιτητή. Εξαιρετική πάσα από τον Καστέλ, έβγαλε μόνο τον Γκερέρο με τον Μάρκοβιτς και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

65′ Δοκάρι με τον Παρούτη, με σουτ από το ύψος της περιοχής. Στην επαναφορά ο Καστέλ από κοντά έκανε το 2-0. Ακυρώνεται από τον επόπτη. Αναμένουμε από το VAR.

Αναιρεί εκ νέου το VAR την απόφαση του βοηθού διαιτητή και 2-0!

75′ Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Τσίκο στη θέση του Ουαρίς.

84′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσίκο, ο οποίος μόνος με τον Μάρκοβιτς και με τον Παρούτη αμαρκάριστο θα στείλει την μπάλα άουτ. Η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη μίας και ο βοηθός ύψωσε το σημαιάκι για Offside, ωστόσο η επαναληπτικη προβολή δείχνει πως καλύπτεται ο Αγκολέζος επιθετικός.

85′ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας. Ο Καστέλ με ωραία ενέργεια θα κάνει το 3-0.

86′ Διπλή αλλαγή. Εκτός οι Ουαγκέ και Τεχέρα στις θέσιες του οι Χαραλάμπους και Αντωνίου.

89′ Γκολ για τον Εθνικό. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Πεχλιβάνης έκανε το 3-1.

90+4′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Καστέλ που θα νικηθεί σε τετ-α-τετ.