LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1 – 1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τον Ολυμπιακό αντιμετωπίζει απόψε η ομάδα μας για την 14η αγωνιστική.

ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

– Έναρξη του αγώνα.

– Έχει την κατοχή της μπάλας η ομάδα μας στα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Ολυμπιακού.

11′ Σπουδαία φάση για την ομάδα μας, με το πλασέ του Ουάρντα να αποκρούεται σε κόρνερ από τον Μολ. Στην εκτέλεση του κόρνερ την κεφαλιά ο Αμπαρτζουμιάν, η μπάλα μόλις έξω.

16′ Σουτ από τον Σάμπο, η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει πλάγιο άουτ.

18′ Σουτ από τον Ουάρντα εντός περιοχής θα κτυπήσει σε πόδια αμυνομένου η μπάλα.

22′ Σουτ από τον Ουάρντα, θα κτυπήσει σε πόδια αμυντικού θα καταλήξει στον Κορρέια, δίχως όμως ο Βραζιλιάνος να καταφέρει να την σταματήσει.

27′ Κεφαλιά του Κορρέια, η μπάλα άουτ.

44′ Σουτ από τον Αρτυματά, η μπάλα άουτ.

Τέλος ημιχρόνου.

Τριπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Χριστοφή, Νινγκά και Κίκο πέρασαν εκτός, στις θέσεις τους οι Χρυσοστόμου, Φερέιρα και Ιωάννου.

47′ Στο VAR ο ρεφ Φωτίου για πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού.

Κανένα πέναλτι λέει ο ρεφ της αναμέτρησης.

55′ Κόκκινη στον Αντωνιάδη. Δεύτερη κίτρινη για φάουλ.

59′ ΓΚΟΛ με τον Ουάρντα! Μετά από σέντρα του Κορρέια, ο Ουάρντα με κεφαλιά κάνει το 1-0!

70′ Πέναλτι για την ομάδα μας!

70′ Παίρνει πίσω την απόφαση του ο Φωτίου, μίας και από το VAR ενημερώθηκε πως η παράβαση ήταν εκτός περιοχής.

72′ Σουτ από τον Ιωάννου, η μπάλα άουτ.

73′ Γκολ για τον Ολυμπιακό, με τον Κα με σουτ εκτός περιοχής να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας μας.

80′ Διπλή αλλαγή, εκτός οι Αμπαρτζουμιάν και Μπαϊσίνιο στις θέσεις τους οι Κορρέα και Γουαρίς.

84′ Εκτέλεση φάουλ από τον Κορρέια, η μπάλα έφθασε στον Γουαρίς ωστόσο το σουτ του αποκρούστηκε σε κόρνερ.