Βαθμό με Νοβότνι στην Αρένα, δεν πετύχαμε το δεύτερο τέρμα σε κενή εστία…

Με τέρμα του Νοβότνι η ομάδα μας κατάφερε ναι ισοφαρίσει την ΑΕΚ αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε ένα δεύτερο τέρμα για να πάρουμε τη νίκη, μένοντας στο 1-1.

Ο Καλτσάς στο 81΄ έχασε τεράστια ευκαιρία για το 2-1, αλλά δυστυχώς μείναμε στην ισοπαλία και τον ένα βαθμό

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δεν μπορούσε να γίνει απειλητική.

Οι παίκτες μας δυσκολεύονταν να κρατήσουν μπάλα και να βγούμε σωστά μπροστά, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να δημιουργήσουμε φάσεις.

Η πρώτη μας ευκαιρία ήρθε στο 23΄ με κεφαλιά του Ντέλετιτς μετά από κόρνερ αλλά δεν ήταν καλή η κεφαλιά του και πέρασε αρκετά έξω.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε και τον Θεουλή ο οποίος ανακάλυπτε φάουλ με το παραμικρό.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την ομάδα μας καθώς στο 52’ η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Τρισκόφσκι με πλασέ σε κενή εστία μετά από εκτέλεση κόρνερ, σε μία φάση που η αμυντική συμπεριφορά της ομάδας μας ήταν πολύ κακή.

Η ομάδα μας δυσκολευόταν να δημιουργήσει αλλά στην πρώτη μας ευκαιρία καταφέραμε να ισοφαρίσουμε!

Στο 70’ ο Αμπαρτζουμιάν έκανε τη σέντρα από δεξιά με τον Νοβότνι να κάνει την κεφαλιά και να πετυχαίνει το 1-1!

Στο 81’ είχαμε μάλιστα απίστευτη ευκαιρία για να κάνουμε το 2-1 με τον Καλτσά ο οποίος έχασε το άχαστο. Απέφυγε τον Τούμπα και σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα έξω!

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να μην μπορεί να πάρει τη νίκη που θα μας έβαζε για τα καλά στη μάχη του τίτλου.