Σχόλιο ημιχρόνου: Χρειάζεται προσοχή και εδραίωση προβαδίσματος

Σχετικά καλή η απόδοση της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ, μιας και στο πρώτο ημίχρονο προηγείται με 1-0, ενώ μπορούσε το προβάδισμα αυτό να είναι και μεγαλύτερο. Φυσικά, θα μπορούσε ο Εθνικός να μας ισοφαρίσει εάν ο Κονέ δεν σημάδευε το δοκάρι στο πέναλτι του κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι.

Από εκεί και πέρα η ΑΝΟΡΘΩΣΗ δημιούργησε και έφτιαξε τις προϋποθέσεις για περισσότερα γκολ. Ο Καλτσάς είναι ιδιαίτερα δραστήριος από δεξιά, τροφοδοτώντας διαρκώς τον Κβιλιτάια με μπαλιές. Από την πλευρά του ο Γεωργιανός απώλεσε ευκαιρίες που θα μπορούσαν να αυξήσουν το δείκτη του σκορ.

Το ζητούμενο στο δεύτερο ημίχρονο να μπούμε με προσοχή, να μην υπάρχει black out και να εδραιωθεί το προβάδισμα, για να μη βρεθούμε προ δυσάρεστων εκπλήξεων.