Ανόρθωση 3 – 2 Άρης: Φιλική επικράτηση με γκολ από τους φορ!

Τη δεύτερη της νίκη στα τρία παιχνίδια προετοιμασίας πέτυχε πριν από λίγο η ομάδα μας, που επιβλήθηκε του Άρη με 3-2.

Η ΕΝΤΕΚΑΔΑ

Η αναμέτρηση

Με την εκπλήρωση του πρώτου τέταρτου, η ομάδα μας βρέθηκε να προηγείται με 1-0, όταν μετα από ασσίστ του Γεωργαλλίδη, ο Νίκα Κατσαράβα με πλασέ έκανε το 1-0. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, η ομάδα μας έφθασε κοντά στο 2-0, ωστόσο το σουτ του Ντούρις έξω από την περιοχή, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με πανοομοιότυπο τρόπο, με την ομάδα μας νωρίς να παίρνει προβάδισμα με 2-0. Ο Ντούρις υποδέχθηκε ωραία την μπάλα μετά από μεταβίβαση του Κατσαράβα και με πλασέ έγραψε το 2-0. Ο Άρης απάντησε άμεσα στο γκολ της ομάδας μας, με τον Ματθαίου νίκησε τον Παπαδόπουλο.

Στο 75′ πήραμε εκ νέου προβάδισμα 2 γκολ, όταν μετά από κόρνερ του Γκαλίτσιου, ο Αρτυματάς Π. με κεφαλιά έγραψε το 3-1. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 81′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Δημητρίου.