Εθνικός 1 – 5 Ανόρθωσις: Πρόκριση με χατ-τρικ Μαμούτ

Το ζητούμενο πέτυχε απόψε η ομάδα μας, που επιβλήθηκε στην κλειστή αίθουσα του Λυκείου Λατσιών, του τοπικού Εθνικού με 5-1 και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ, με 0-1 χάρις σε γκολ του Μαμούτ, που ήταν και το πρώτο του με τη φανέλα της ομάδας μας. Οι γηπεδούχοι όμως είχαν την απάντηση και ισοφάρισαν σε 1-1. Ο Μαμούτ όμως είχε τη λύση και έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα μας με 2-1, σκορ που έμελλε να ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα έδειξε τη δέουσα σοβαρότητα που χρειάζονται αυτά τα παιχνίδια, εδραίωσε το προβάδισμα της σε 3-1 χάρις σε γκολ του Κουλουμπρή, ενώ ο Μαμούτ πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα για το 4-1, για να σημειώσει ο Φελίπε λίγο πριν το τέλος το τελικό 5-1.