Λέβι: «Μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο»

Δεν μπήκαμε στον αγώνα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και εκεί έγινε το 2-3, ανέφερε ο Ρόνι Λέβι στην διάσκεψη τύπου, τονίζοντας όμως ότι σήμερα οι ποδοσφαιριστές μας είχαν την απαιτούμενη νοοτροπία. Έδωσε επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που έσπρωξε την ομάδα προς τη νίκη. Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Αρχίσαμε το παιχνίδι πολύ καλά, σε ότι αφορά και τον τρόπο που αγωνιζόμασταν αλλά και το ότι σκοράραμε δύο γκολ. Ο Ολυμπιακός ήρθε να παλέψει και να παίξει καλό ποδόσφαιρο. Δεχθήκαμε γκολ και το σκορ έγινε 2-1 και το παιχνίδι άλλαξε. Κάθε φορά που το αποτέλεσμα είναι στο ένα γκολ είναι επικίνδυνο γιατί ο αντίπαλος αποκτά δύναμη και αυτοπεποίθηση. Σε ότι αφορά στο β’ ημιχρονο στα πρώτα 10 λεπτά δεν βγήκαμε στον αγώνα. Ο Ολυμπιακός κατάφερε το 2-1 να το κάνει 2-3. Μετά από αυτό  βρήκαμε τους εαυτούς μας και σε ότι αφορά τον τρόπο παιχνιδιού μας και στο σκοράρισμα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τους ποδοσφαιριστές μου γιατί άλλοι παίκτες στο 2-3 μπορούν να τα παρατήσουν αλλά σήμερα έδειξαν ότι είναι καλοί και στη νοοτροπία. Περιμέναμε ότι θα ήταν δύσκολός αγώνας, δεν βρίσκω δικαιολογίες για τις απουσίες αλλά όταν έχουμε στην άμυνα 2 νέους παίκτες σαφώς και είναι δύσκολο. Πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο μας που μας έσπρωξε στις δύσκολες στιγμές και μας βοήθησε να πάρουμε τη νίκη. Για εμάς ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι και τώρα βλέπουμε το επόμενο».