Νικήτρια η Ανόρθωση Πετόσφαιρα

Σε ενημέρωση προχώρησε το τμήμα γυναικείας πετόσφαιρας του Συλλόγου μας με ανάρτηση στο Facebook.

Αναλυτικά πιο κάτω:

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για τη φετινή αγωνιστική περίοδο η ομάδα κάτω των 18 ετών της Ανόρθωσης που την άφησε στην τέταρτη θέση της τελικής βαθμολογίας.

Η ομάδα μας έχασε από την Ανορθωση Πετόσφαιρα με 3-0 σετ στο Θεμιστόκλειο. Στο πρώτο σετ, η Ανόρθωση Πετόσφαιρα άνοιξε νωρίς τη διαφορά στο σκορ και έκλεισε το σετ στο 25-21.

Στο δεύτερο σετ, το σκηνικό ήταν ίδιο, με την ομάδα μας να μαζεύει στο τέλος τη διαφορά αλλά να χάνει με 25-22.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ, η Ανόρθωση Πετόσφαιρα κατάφερε να προηγηθεί ακόμη και με δέκα πόντους, όμως οι αθλήτριες μας έφθασαν να ισοφαρίσουν σε 22-22. Τελικά οι πετοσφαιρίστριες της Ανόρθωσης Πετόσφαιρα φάνηκαν πιο ψύχραιμες και κατέκτησαν το σετ με 25-23.

Ευχόμαστε στην αθλήτρια της Ανόρθωσης Πετόσφαιρα που τραυματίστηκε στον αγώνα γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή στα γήπεδα.

Συγχαρητήρια στην Lemesos Volleyball για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.