LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 – 3 ΑΡΗΣ

Σημαντικό παιγνίδι για την ομάδα μας για την 7η αγωνιστική απέναντι στον Άρη.

Η εξέλιξη του παιγνιδιού:

Έναρξη αγώνα

Στα πρώτα πέντε λεπτά από ένα κόρνερ η κάθε ομάδα, παιχνίδι που έχει ρυθμό για την ώρα.

8′ Γκολ για τον Άρη. Στην αντεπίθεση το πρώτο σουτ του Μπαμπίνκα απέκρουσε ο Μιχαήλ, στη συνέχεια της φάσης ο Γκομίς με πλασέ έκανε το 0-1.

11′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Καστέλ, μετά από σέντρα του Φερέιρα το μονοκόμματο πλασέ του Καστέλ, κατέληξε ελάχιστα άουτ.

13′ Γκολ για τον Άρη. Μετά από λάθος στα μετόπισθεν, ο Μαγιαμπέλα νικά σε τετ-α-τετ τον Μιχαήλ και 0-2.

14′ Σουτ από τον Χαραλάμπους, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Κίτρινη σε Τσίκο και Γκομίς για αψιμαχία.

26′ Αναγκαστική αλλαγή. Εκτός ο Καστέλ, στη θέση του ο Γκασάμα.

40′ Σουτ του Γκασάμα, η μπάλα άουτ.

42′ Γκολ για την ομάδα μας, ατομική του Στέφανου Χαραλάμπους μπήκε πλάγια στην περιοχή  έκανε το γύρισμα και ο Τσίκο από κοντά έγραψε το 1-2.

Κίτρινη στον Τεχέρα.

Επτά λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

45+2′ Σουτ του Τσίκο, αδύναμο αποκρούει ο Βάνα.

45+3′ Δοκάρι για τον Άρη. Μετά από αντεπίθεση, ο Μαγιαμπέλα μόνος με τον Μιχαήλ έστειλε την μπάλαστο οριζόντιο δοκάρι.

Κίτρινη στο Κάργα.

Τέλος ημιχρόνου

Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Τζούλιο στη θέση του Χαραλάμπους.

Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

56′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη, που στην πρώτη του επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κοκόριν με καρφωτή κεφαλιά έστειλα την μπάλα άουτ.

64′ Γκολ με τον Τζούλιο, ακυρώνεται ως offside. Αναμονή από το VAR.

Ανατρέπει την απόφαση το VAR. Ο Γκασάμα τροφοδότησε κάθετα τον Τζούλιου, πέρασε και τον ΆΛβες και με πλασέ έγραψε το 2-2.

67′ Γκολ για τον Άρη. Μετά από φάουλ, ο Κοκόριν έκανε το γύρισμα, κτύπησε σε ποδοσφαιριστή μας και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 75′ η αναμέτρηση.

79′ Εκτός ο Τσίκο, μέσα ο Παρούτης.

89′ Διπλή αλλαγή για την ομάδαμ ας. Οι Κορρέια και Μουσοντά θα πάρουν τη θέση των Φερέιρα και Γκαρσία.

Εννέα λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

Πέντε λεπτά στις καθυστερήσεις, προσπαθούμε να βάλουμε πίεση.

90+9′ Σουτ από τον Κάργα μετά από γύρισμα του Ουαγκέ, η μπάλα άουτ.