Match Report: Μεθεόρτια γενεθλίων με τεσσάρα!

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΝΟΡΘΩΣΗ, που επιβλήθηκε εντός έδρας της Ομόνοιας με 4-1.

Η Ομόνοια προηγήθηκε με τον Λοΐζου στο 30′ για να ξεκινήσει το πάρτι του Μραζ. Ο Σλοβάκος φορ στο 45′ νίκησε σε τετ-α-τετ τον Φαμπιάνο φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο 52′ μετά από κόρνερ, η επαναφορά στα καρέ των φιλοξενούμενων έφερε τον Μραζ σε θέση βολής κάνοντας το 2-1 ενώ στο 75′ μετά από επέλαση του Σαμπό και χλυαρό πλασέ στην κίνησ του Παρούτη ο Μραζ από κοντά νίκησε τον Φαμπιάνο το 3-1. Το 4-1 έκανε στις καθυστερήσεις ο Αντονίν, ο οποίος με μαγική ενέργεια απελευθερώθηκε από τον αντίπαλο του πλάσαρε τον Φαμπιάνο που απόκρουσε αρχικά αλλά στην επαναφορά ο Αντονίν ήταν εύστοχος.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

1′ Έναρξη αναμέτρησης.

2′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ιωάννου. Στην αντεπίθεση η ομάδα μας, ο Μραζ έπαιξε κάθετα με τον Ιωάννου, που νικήθηκε από τον Φαμπιάνο σε τετ-α-τετ.

5′ Καλή στιγμή για την Ομόνοια, με τον Λόρια όμως να αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Πάρκερ.

7′ Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Ανσαριφάντ να αποκρούει σε κόρνερ ο Λόρια.

8′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Μετά από κόρνερ, ανενόχλητος ο Λανγκ έκανε το πλασέ, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

22′ Πολύ καλή στιγμή με οτν Σαμπό, που έπιασε το σουτ στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα όμως να αποκρούεται από τον Λέζιακς.

23′ Καλή προϋπόθεση μετά από σέντρα του Σαμπό, ο Γιούστε προ του Μραζ πήρε την κεφαλιά.

29′ Φάση διαρκείας στα καρέ της Ομόνοιας, ωστόσο τα σουτ των επιθετικών μας βρήκαν τα σώματα των ποδοσφαιριστών της Ομόνοιας.

30′ Γκολ για την Ομόνοια. Μετά από  λάθος στα μετόπισθεν, ο Λοίζου αμαρκάριστος έκανε το 0-1.

45′ ΓΚΟΛ με τον Μραζ! Ο Γκερέρο έπαιξε κάθετα τον Μραζ, ο οποίος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Φαμπιάνο!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

52′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μραζ, που θα νικηθεί σε τετ-α-τετ από τον Φαμπιάνο που απέκρουσε σε κόρνερ.

53′ ΓΚΟΛ με τον Μραζ! Ο Σλοβένος αμαρκάριστος πλασάρει εύστοχα τον Φαμπιάνο!

Κίτρινη στον Γκερέρο.

Κίτρινη στον Αμπαρτζουμιάν.

65′ Αντεπίθεση για την ομάδα μας, καθυστέρησαν οι ποδοσφαιριστές μας με το σουτ του Παρούτη να καταλήγει άουτ.

67′ Μακρινό σουτ του Τεχέρα, η μπάλα άουτ

73′ ΓΚΟΛ με τον Μραζ! Μετά από επέλαση του Σαμπό από δεξιά, έκανε το γύρισμα, ο Παρούτης έκανε ένα χλυαρό πλασέ στην κίνηση με τον Μραζ να παρεμβαίνει στην πορεία της μπάλας και να κάνει το 3-1

87′ Διπλή αλλαγή από τον Μιχαήλοβιτς. Εκτός οι Παρούτης και Μραζ μέσα οι Αντωνίου και Αντονίν.

88′ Σουτ του Μπασιρού, η μπάλα άουτ.

Πέντε λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

90+4′ Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Αντονίν, που αρχικά νικήθηκε από τον Φαμπιάνο, ωστόσο στην επαναφορά έακνε το 4-1.

Τέλος αναμέτρησης!

Αγωνίστηκαν οι: Λόρια, Κορέια, Αμπαρτζουμιάν, Μπαϊσίνιο, Χαρογιάν, Σάμπο, Τεχέρα, Ιωάννου (80′ Φερέιρα), Παρούτης (87′ Αντωνίου), Γκερέρο (68′ Χριστοφή), Μραζ (87′ Αντονίν).