Match Report: Κατώτεροι των προσδοκίων…

Σε ένα παιχνίδι που εμφανιστήκαμε κατώτεροι των προσδοκίων, μη αποφεύγοντας τα εύκολα λάθη και μη μπορώντας να έχουμε διάρκεια στην απόδοση μας, χάσαμε με 2-1 από τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο και πλέον η πρόκριση θα κριθεί στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 34′ με τον Χαραλάμπους, ισοφαρίσαμε με τον Τεχέρα στο 45′ με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη χάρις σε γκολ του Χαραλάμπους στο 54′.

ΦΙΛ ΑΓΩΝΑ

2΄ Σουτ από τον Ιωάννου, η μπάλα άουτ.

4′ Σουτ του Γκερέρο, η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μολ.

10′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ομάδα μας. Εκτέλεση από τον Γκερέρο, η μπάλα στο τείχος.

17′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας, ο Μραζ με σουτ εντός περιοχής ανάγκασε τον Μολ σε ασταθή απόκρουση, ο Παρούτης στην επαναφορά επιχείρησε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως με προβολή ο αμυντικός του Ολυμπιακού πήρε την μπάλα.

19′ Φάουλ σε καλό σημείο. Απευθείας εκτέλεση από τον Τεχέρα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

26′ Σουτ από τον Παρούτη, θα κοντράρει η μπάλα και θα καταλήξει κόρνερ.

30′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας, όμως το τακουνάκι του Μραζ κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

34′ Γκολ για τον Ολυμπιακό. Στην αντεπίθεση ο Ολυμπιακός με τον Χαραλάμπους θα κάνει το 1-0.

38′ Σουτ από τον Κυριάκου, αποκρούει ο Κεραυνός.

43′ Πέναλτι για την ομάδα μας μετά από ανατροπή του Αντωνίου.

45′ ΓΚΟΛ με τον Τεχέρα που ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 1-1.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

47′ Κεφαλιά του Μπάρτι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

55′ Γκολ για τον Ολυμπιακό, με τον Χαραλάμπους να εκμεταλλεύεται την αδράνεια και να κάνει το 2-1.

Πάει στο VAR ο Μενέλαος Αντωνίου. Παρά το γεγονός πως έκανε χέρι ο Κορομά, ο Αντωνίου μέτρησε το γκολ.

59′ Κίτρινη στον Μπαϊσίνιο.

62′ Τριπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός οι Παρούτης, Ιωάννου και Χαρογιάν εντός οι Γουαρίς, Κορρέα και Χριστοφή.

64′ Κίτρινη στον Κορρέα.

70′ Εκτός ο Σαμπό στη θέση του ο Αντονίν.

Στο 84′ η αναμέτρηση, η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπορεί να επιτεθεί.

85′ Σουτ του Χριστοφή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Έξι λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

90+1′ Εκτός ο Μραζ στη θέση του ο Νινγκά.

Τέλος αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Κυριάκου, Μπάρτι, Έσελινκ, Γκόρουπετς, Νάνι, Ντόσις, Ενόχ, Χαραλάμπους, Ψύχας, Κορομά.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Κεραυνός, Αντωνίου, Χαρογιάν (62′ Κορρέα), Μπαϊσίνιο, Κορέια, Τεχέρα, Σάμπο (70′ Αντονίν), Γκερέρο, Παρούτης (62′ Γουαρίς), Ιωάννου (62′ Χριστοφή), Μραζ (90+1′ Νινγκά).

ΣΚΟΡΕΡ: 34′, 55′ Χαραλάμπους / 45′ Τεχέρα

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 20′ Ντόσις / 59′ Μπαισίνιο, 64′ Κορρέα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αντωνίου Μενέλαος

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος

4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος